Jaguar E-Type je mnohými považovaný za najkrajšie auto vôbec. Nádherné aerodynamické tvary, nekonečná kapota, výkonný motor. Vidieť ho naživo je zážitok. Koncom roku 2019 som fotografoval jeden z roku 1967. K obdivovanému autu mal ďaleko. Bol celý prehrdzavený, plátená strecha i interiér boli na vyhodenie. A k tomu škaredá béžová farba. 

Fotografoval som pre firmu CAMY, ktorá sa zaoberá reštaurovaním historických automobilov. Boli to dokumentačné fotografie, ktoré zachycovali pôvodný stav auta. Po takmer roku a pol je Jaguár zreštaurovaný a vyzerá ako nový. Asi je lepší ako nový. A hlavne je nádherný. Nezaujímavú béžovú vystriedala ohnivočervená.

Fotografovanie prebiehalo v leteckom múzeu Hangár X v Trenčíne. Zamestnanci múzea boli veľmi ústretoví. Nebol problém s presúvaním lietadiel a veľa sme sa dozvedeli aj o lietadlách a múzeu. Fotografovalo sa doobeda, potom nastúpil filmársky tím. 

Fotografoval som s využitím prirodzeného svetla. Lampy v hangári sme zapli len ako dekoráciu, na nasvietenie prakticky nemali účinok. 

Klient: CAMY s.r.o.

Lokácia: Hangár X, Trenčín

Technika: Canon EOS R5, RF 70-200/4L IS USM, RF 50/1,8 STM